Kolay Akademi
 

Kullanım ve Hizmet Şartları

www.kolayakademi.com, Bizim ARGE Danışmanlık Limited Şirketine (“Şirket”) aittir ve onun tarafından işletilir. Portal üzerinden üürünlere, online eğitim içerikleri, uygulama ve hizmetlere erişmek ve bunlardan faydalanmak için kullanabilirsiniz. Portal kapsamında 18 yaşından küçük bireyler veli ve/veya vasinin izni ve/veya onayı olmaksızın alım işlemlerinin tarafı olamaz.

Portal üzerinden hizmete sunulan ürünler masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Windows işletim sistemlerinden Windows 8 ve yukarı sürümlerinde sorunsuz çalışmaktadır. Tarayıcı olarak Google Chrome önermekteyiz.

İçerik Sağlayıcı,portal üzerinde yer alan herhangi bir hizmet veya ürün için ön tarama, inceleme, işaretleme, filtreleme, değişiklik yapma, reddetme veya kaldırma hakkını saklı tutmaktadır (ancak bu konuda yükümlülük taşımamaktadır). Söz konusu hizmet ve ürünlerden satın almış müşterileri 2 gün önceden bildirimde bulunmak suretiyle hizmet ve ürün satışını (sürekli veya geçici olarak) durdurabileceğini veya hizmet ve ürün erişiminizin engellenebileceğini kabul etmektesiniz. Şirketin her türlü önlemi almasına rağmen portalde yasadışı harici yollarla kabul edilemez veya uygunsuz bulabileceğiniz hizmet ve ürünlerden sorumlu olmadığımızı belirtmek isteriz.

Hizmet ve ürünlere erişmek için adınız, epostanız, telefonunuz ve adresiniz gibi kendinizle ilgili bilgileri vermeniz gerekmektedir. Verdiğiniz bu tür bilgilerin daima gerçek, doğru ve güncel olacağını kabul etmektesiniz. Portal kapsamında yer alan hizmet ve üürünlere erişmek için yer verilen şartlara uymakla yükümlü olduğunuzu; ancak son kullanıcı lisans sözleşmelerinde belirlenen düzenlemeler çerçevesinde hizmet ve ürünleri indirme, yükleme ve/veya kullanma hakkına sahip olacağınızı kabul etmektesiniz.

Portal üzerinde yer alan hizmet ve ürünlerin bazıları Şirket tarafından sunulurken, bazıları tamamıyla Şirketten ayrı ve bağımsız kişi ve/veya şirketlerce sunulabilir. Şirket portal üzerinde yer alan veya portal aracılığıyla ve Şirket dışındaki bir kaynak tarafından oluşturulan herhangi bir ürünün içeriği ve erişimi hakkında sorumluluk kabul etmemektedir.

Portale Şirket tarafından sağlanan arayüz dışındaki bir arayüzden veya başka bir şekilde erişmeyeceğinizi (erişmeyi denemeyeceğinizi) otomatik yollarla (kod dosyası, tarayıcı veya zaman zaman benzer teknolojilerin kullanılması dahil) erişmeyeceğinizi (veya erişmeyi denemeyeceğinizi) ve web sitesinde bulunan herhangi bir robot.txt dosyasında belirtilen talimatlara uyacağınızı; portali/veya bağlı sunucuları, ağları) etkileyecek veya aksamalara yol açacak herhangi bir işlem yapmayacağınızı; portalde bulunan hizmet veya ürünlerin herhangi birini, veya üçüncü taraflar tarafından işletilen web sitelerini, sunucuları veya ağları etkileyecek veya bunlarda aksamaya yol açacak şekilde kullanmayacağınızı; son kullanıcı lisans sözleşmesinde açıkça belirtilmedikçe hizmet ve ürünleri herhangi bir amaçla çoğaltmayacağınızı, kopyalamayacağınızı, satmayacağınızı, pazarlamayacağınızı veya yeniden satmayacağınızı; lisans gerektiren herhangi bir ülkeye önceden lisans almadan (uzaktan erişim dahil) doğrudan veya dolaylı ihraç veya yeniden ihraç etmeyeceğinizi bu bentte yer alan sorumlulukların ihlali ve tüm zarar sonuçlarından kusurlu sıfatıyla sorumlu olacağınızı kabul ve taahhüt etmektesiniz.

Portal kapsamında bazı hizmet ve ürünler ücretsiz olarak sunulurken bazı ürünler ücret karşılığında kullanım lisansı satışı yapılmaktadır. Portal üzerinden yaptığınız satın alma işlemleriyle ilişkili ücret ödeme yükümlülüğü ifa edilmeden hizmet ve/veya ürünün tarafınıza teslim edilmeyeceğini veya kullanıma açılmayacağını bilmekte ve kabul etmektesiniz. Şirket, hizmet ve/veya ürün satın alma işlemini kolaylaştırmak amacıyla size çeşitli ödeme gerçekleştirme yöntemlerine ilişkin tercihler sunabilir. Söz konusu işlemler; söz konusu ödeme gerçekleştirme yöntemini kapsayan başka bir yasal sözleşmeye tabi olmanız sonucunu doğuracağından bu hususta Şirketin herhangi bir sorumluluğunun olmayacağını; ödeme yöntemini uygulayan kuruluşla işlemleri sonuçlandıracağınızı kabul etmektesiniz. Şirket tek taraflı karar verme yetkisi dahilinde önceden haber vermeksizin, mevcut ödeme gerçekleştirme yöntemini değiştirme, ödeme yöntemi ekleme hakkını saklı tutar. Portal kullanımınız veya portal üzerinden satın aldığınız hizmet ve ürünlerle ilgili olarak ortaya çıkabilecek tüm vergilerin bildirilmesi ve ödenmesi de dahil olmak üzere vergisel yükümlülüklerin tarafınıza ait olduğunu kabul etmektesiniz. Şirket portal üzerinden yapılan satın alma işlemlerinden kaynaklanan fatura anlaşmazlıkları konusunda sorumluluk kabul etmemektedir.

İade Hakkı: Portal üzerinden sunulan hizmet ve ürünlerin kapsam itibariyle iadesi yasal olarak mümkün değildir.

Müşteri Desteği: Portalin kullanılması ve işletilmesiyle ilgili destek kullanıcı arayüzünde sağlanmaktadır. Şirket hizmet ve ürünler için müşteri desteği sunmamaktadır.

Şirket ve/veya üçüncü tarafların, hiçbir sınırlandırma olmaksızın ürünlerle ilgili geçerli tüm Fikri Mülkiyet Hakları da dahil olmak üzere, Portal ve Portal’de bulunan Ürünlere ilişkin tüm haklara, mülkiyete ve menfaatlere sahip olduğunu kabul etmektesiniz. (i) İzin verilmedikçe ürünleri kopyalamayacağınızı, satmayacağınızı, lisans vermeyeceğinizi, dağıtmayacağınızı, aktarmayacağınızı, değiştirmeyeceğinizi, uyarlamayacağınızı, çevirmeyeceğinizi, türev çalışmalar hazırlamayacağınızı, kaynak koduna dönüştürmeyeceğinizi, tersine mühendislik uygulamayacağınızı, parçalara ayırmayacağınızı veya Ürünlerdeki kaynak kodu dönüştürmeyi denemeyeceğinizi, (ii) güvenliği veya Ürünlerdeki herhangi bir işlev (sınırlandırma olmaksızın dijital haklar yönetimi veya iletme kilidi işlevi de dahil olmak üzere) tarafından sağlanan, belirlenen veya uygulanan içerik kullanım kurallarını engelleyecek veya zarar verecek işlemler yapmayacağınızı, (iii) Ürünleri, herhangi bir yasayı veya üçüncü tarafların haklarını ihlal edecek şekilde içeriğe erişmek, içeriği kopyalamak, aktarmak, çapraz kodlama yapmak veya içeriği yeniden aktarmak üzere kullanmayacağınızı veya (iv) Şirketin veya üçüncü tarafların telif hakkı bildirimlerini, ticari markalarını veya Ürünlere eklenmiş olan veya Ürünlerin içerdiği diğer mülkiyet hakları bildirimlerini kaldırmayacağınızı, karartmayacağınızı veya değiştirmeyeceğinizi ve üçüncü tarafların bu işlemleri yapmasına izin vermeyeceğinizi kabul etmektesiniz.

NedenKolay Akademi?

Sevgili Gençler,
Uzun bir yolculuğun başlangıç noktasındasınız. Geleceğe yönelik kaygılarınız var. Zihninizi meşgul eden bir takım sorular var. Neler olup biteceğini merak ediyorsunuz. Seçeceğiniz meslek konusunda kafanızda hâlâ soru işaretleri var. Bunlar normaldir. Anneniz, babanız, öğretmenleriniz, bizler hepimiz bu süreci yaşadık.
Ortaokulun sonunda liseye hazırlanmak, lisenin sonunda üniversiteye hazırlanmak kolay süreçler değil. Kolay Akademi olarak bizler bu süreçleri kolaylaştırmaya çalıştık.

Kolay Akademide;

 • Tüm konularda üç farklı kategoride soru hazırladık.
  • Birinci kategoride konunun kavramsal tarafı üzerinde durulan sorular bulacaksınız. Bu sorular konunun temelini anlamanızı sağlayacaktır.
  • İkinci kategoride kavramlar arasında ilişki kurma becerisi geliştiren sorular bulacaksınız. Bu sorular ise yeni yenil soruları çözebilmeniz için bir basamak oluşturacaktır.
  • Üçüncü kategorideki sorular yeni nesil sorulardır. Bu soru tipleri sınavda karşılaşacağınız sorular için antrenman yapmanızı sağlayacaktır.
 • Her soruda ipucu verdik. İpuçlarını okudukça konuyu tekrar etmiş olacaksınız. Konu tekrarları öğrenmenin en sağlıklı yoludur.
 • Tekrar bakmak istediğiniz sorulara kolay ulaşım imkânı sunduk. İstediğiniz soruları favorilerinize kaydedebilir, böylece o sorulara kolayca ulaşıp tekrar tekrar çözebilirsiniz.
 • Çözdüğünüz sorularda performansını izleyebilmeniz için süre tutma imkânı sunduk. Soru çözerken süre tutabilirsiniz. Sonuçlarınızı kaydedebilir ve gelişiminizi izleyebilirsiniz.
 • Soruları kategorik olarak çözebileceğiniz gibi karışık olarak da çözebilirsiniz. Örneğin, istediğiniz konu başlığında 10 tane birinci kategoriden (kolay), 6 tane ikinci kategoriden (normal), 4 tane üçüncü kategoriden (zor) soru seçebilirsiniz.

Öğrendiğimiz, anladığımız ve pekiştirdiğimiz zaman başarıya ulaşacağız. Bu süreçte işlerinizi kolaylaştıracak bir rehbere,Kolay Akademiye, her zaman ihtiyacınız olacaktır.

Kendinize güvenin! Başarı sizi bulacaktır.