Kolay Akademi
 

Gizlilik ve Güvenlik Politikası

kolayakademi.com portalı, Bizim ARGE Danışmanlık Limited Şirketine aittir. Portal üzerinden kişisel herhangi bir bilgi vermeden ürünleri inceleme imkânına sahipsiniz. Portaldeki ürünlerden 18 yaşından küçük bireyler veli ve/veya vasinin izni ve/veya onayı olmadan alım işlemi yapamaz.

Kayıt ve ödeme işlemlerinde kişisel bilgileriniz talep edilmektedir. Kişisel bilgileriniz kayıt işlemi esnasında yaptığınız işlemler de dâhil olmak üzere IP numarasıyla birlikte kayıt ve tespit altına alınmaktadır.

İçerik sağlayıcı olarak tarafımızdan kayıt altına alınan kişisel bilgileriniz, tarafımızdan saklanmaktadır. Söz konusu kişisel bilgiler yasal zorunluluk arz etmedikçe izin veya onayınız olmadan üçüncü taraflara açıklanmayacaktır.

Kayıt için kullandığınız e-posta adresiniz; aktivasyon ve üyeliğinizle ilgili bilgilendirme iletileri, ürünlerle ilgili bildirim ve e-fatura göndermek için kullanılacaktır. Ürünlerle ilgili bildirim almak istemiyorsanız epostayla dönüş yapabilirsiniz. Sitemizde güvenliğinizi sağlamak için ziyaretçi ve site arasında gerçekleşen haberleşmede "SSL sertifikası" kullanılmaktadır. Elektronik posta iletişiminde söz konusu mesaj şifrelenmediği takdirde mesajın güvenliğinin garanti altına alınamadığını ve göndereceğiniz elektronik postaların güvenliğinden sizlerin sorumlu olduğunuzu hatırlatmak isteriz.

Portalimizde, yönetim ve işletimi şirketimiz tarafından yapılmayan diğer web sitelerine bağlantılar verebiliriz. Bu web sitelerinden herhangi birini ziyaret ederseniz, o sitenin gizlilik ve diğer politikalarını gözden geçirmelisiniz. Diğer şirketlerin politika ve uygulamalarından sorumlu olmadığımızı belirtmek isteriz.

Portale yönelik ve/veya portal üzerinden

 • müstehcenlik içeren, diğer kullanıcıları tehdit veya taciz eden materyaller göndermek;
 • bir topluluğun ırkını veya etnik kökenini, dinini, yetersizliğini, cinsiyetini, yaşını, kıdem durumunu veya cinsel tercihini/cinsel kimliğini hedef alan nefret içerikli yayınlar yapmak;
 • başkalarını taklit eden ya da yanıltıcı veya yanıltma niyeti taşıyan diğer davranışlarda bulunmak;
 • kullanıcıların kredi kartı numarasını, sosyal güvenlik numarasını, ehliyet numarasını ya da diğer kimlik numaralarını veya herkes tarafından erişilemeyen diğer bilgilerini içeren yayınlar yapmak;
 • yasa dışı, tehlikeli ve yasal olmayan eylemlere ilişkin yayınlar yapmak;
 • virüs, Truva atları, solucan, kötü amaçlı yazılım veya zarar verecek diğer ögeleri içeren iletileri göndermek;
 • ağların çalışmasına veya Bizim ARGE’nin ya da herhangi bir üçüncü tarafın altyapısına zarar verecek veya bunları etkileyecek içerikler göndermek;
 • spam, kötü amaçlı komut dosyaları ve şifre avı saldırıları yapmak

yasak olup aykırı eylemlerde bulunanlar hakkında derhal yasal işlem başlatılır.

Bu internet sitesinde yer alan bilgilerin ve malzemelerin, görsel unsurların ve bunların düzenlenmelerinin telif hakkı, aksi açıkça belirtilmediği sürece Bizim ARGE’ye aittir. Bizim ARGE; bu internet sitesinde yer alan bütün ürün ve hizmetleri, sayfaları, bilgileri, görsel unsurları önceden bildirimde bulunmadan değiştirme hakkını saklı tutar. İnternet sitesinde yer alan her türlü materyal, aksi açıkça yazılı olarak belirtilmemişse kopyalanamaz, dağıtılamaz, kiralanamaz, çoğaltılamaz, alt lisansla kullandırılamaz, değiştirilemez, ticari bir amaçla kullanılamaz. İnternet sitesinde yer alan materyaller "olduğu gibi", "mevcut olduğu şekilde" sağlanmaktadırlar. Bizim ARGE bu Materyallerin içeriklerinin doğruluklarını, yeterliliklerini ve eksiksizliklerini garanti etmemektedir. Ayrıca Bizim ARGE üçüncü şahıslara yönelik olanlar da dâhil olarak mülkiyet, doğruluk, güvenilirlik, kesinlik, belirli bir amaç için uygunluk ve/veya bilgisayar virüsü bulunmamasına ilişkin garantiler dâhil ancak bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla, zımnen, açıkça ya da yasal olarak hiçbir garanti vermemektedir.

Gerek bu internet sitesinden bağlantılar verilen sitelerdeki, gerekse de diğer internet sitelerine bağlantıların riski, kullanıcıya aittir. Bu sitelerde verilen bilgilerin doğruluğu ile bu sitelerden verilen diğer bağlantıların nitelikleri Bizim ARGE tarafından araştırılmamış ve doğrulanmamıştır.

Bu internet sitesinin kullanımı sırasında herhangi bir performans arızası, hat yoğunluklarından dolayı bağlanmama, hata, eksiklik, kesinti, kusur, işletme ve/veya nakilde gecikme, bilgisayar virüsü ve/veya hat ve/veya sistem arızası sonucu doğrudan ya da dolaylı ortaya çıkan sorun, zarar, ziyan ve masraflar dâhil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere hiçbir zarar ve ziyandan (bu tür bir zarar ve ziyan olasılığından haberdar edilmiş olsa dahi) Bizim ARGE sorumlu olmaz.

Portal kapsamında telif hakkı ihlaline konu herhangi bir ürün, içerik veya uygulamanın olduğu yönündeki iddialar için kolayakademi.com adresindeki iletişim sayfasından tarafımıza başvuru yapabilirsiniz.

Herhangi bir kişinin bu program politikalarını ihlal ettiğine inanıyorsanız, iletişim sayfamızdaki herhangi bir kanallardan tarafımıza bilgi vermenizden memnun oluruz.


Saygılarımızla,NedenKolay Akademi?

Sevgili Gençler,
Uzun bir yolculuğun başlangıç noktasındasınız. Geleceğe yönelik kaygılarınız var. Zihninizi meşgul eden bir takım sorular var. Neler olup biteceğini merak ediyorsunuz. Seçeceğiniz meslek konusunda kafanızda hâlâ soru işaretleri var. Bunlar normaldir. Anneniz, babanız, öğretmenleriniz, bizler hepimiz bu süreci yaşadık.
Ortaokulun sonunda liseye hazırlanmak, lisenin sonunda üniversiteye hazırlanmak kolay süreçler değil. Kolay Akademi olarak bizler bu süreçleri kolaylaştırmaya çalıştık.

Kolay Akademide;

 • Tüm konularda üç farklı kategoride soru hazırladık.
  • Birinci kategoride konunun kavramsal tarafı üzerinde durulan sorular bulacaksınız. Bu sorular konunun temelini anlamanızı sağlayacaktır.
  • İkinci kategoride kavramlar arasında ilişki kurma becerisi geliştiren sorular bulacaksınız. Bu sorular ise yeni yenil soruları çözebilmeniz için bir basamak oluşturacaktır.
  • Üçüncü kategorideki sorular yeni nesil sorulardır. Bu soru tipleri sınavda karşılaşacağınız sorular için antrenman yapmanızı sağlayacaktır.
 • Her soruda ipucu verdik. İpuçlarını okudukça konuyu tekrar etmiş olacaksınız. Konu tekrarları öğrenmenin en sağlıklı yoludur.
 • Tekrar bakmak istediğiniz sorulara kolay ulaşım imkânı sunduk. İstediğiniz soruları favorilerinize kaydedebilir, böylece o sorulara kolayca ulaşıp tekrar tekrar çözebilirsiniz.
 • Çözdüğünüz sorularda performansını izleyebilmeniz için süre tutma imkânı sunduk. Soru çözerken süre tutabilirsiniz. Sonuçlarınızı kaydedebilir ve gelişiminizi izleyebilirsiniz.
 • Soruları kategorik olarak çözebileceğiniz gibi karışık olarak da çözebilirsiniz. Örneğin, istediğiniz konu başlığında 10 tane birinci kategoriden (kolay), 6 tane ikinci kategoriden (normal), 4 tane üçüncü kategoriden (zor) soru seçebilirsiniz.

Öğrendiğimiz, anladığımız ve pekiştirdiğimiz zaman başarıya ulaşacağız. Bu süreçte işlerinizi kolaylaştıracak bir rehbere,Kolay Akademiye, her zaman ihtiyacınız olacaktır.

Kendinize güvenin! Başarı sizi bulacaktır.